Zastanawiałeś się kiedyś ile cukru przyjmujesz w ciągu jednego dnia? Nie mówię tutaj o słodzeniu herbaty, a nawet o słodyczach. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie substancje dopuszczamy do swojego organizmu. Pijesz wodę mineralną? Dobrze. Smakową? To już gorzej… Jest ona źródłem szkodliwych cukrów, które w Twoim organizmie mogą wywołać problemy z nadwagą. Jak chronić się przed działaniem tego szkodliwego składnika?

Słodyczom mówimy nie!

Jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów lub zwyczajnie zadbać o to, co jesz stanowczo powinieneś wstrzymywać się przed jedzeniem słodyczy. Powinieneś nauczyć się omijać szerokim łukiem czekoladę, ciastka, cukierki i inne tego typu produkty, które zawierają niezliczone pokłady cukru. Podobnie w przypadku słodzonych napojów- w sieci znajdziesz wiele artykułów na temat ich szkodliwego oddziaływania, a zawarty w nich cukier przeliczany jest na łyżeczki, których z pewnością nie dałbyś rady przyjąć w czystej postaci.

Wszystko jest dla ludzi

Oczywiście nie zachęcam do jedzenia słodyczy, jednakże każdy z nas ma czasem gorszy dzień i ochota na coś słodkiego przeważa nad innymi pragnieniami. W końcu wszystko zostało stworzone dla ludzi, jednak należy pamiętać, by słodycze spożywać w rozsądnych ilościach. Stanowczo odradzam ich jedzenie osobom pragnącym zrzucić kilogramy- sprawdźcie, jak zareaguje wasz organizm na kilkudziesięciodniowy „detoks” od słodyczy. Gwarantuję Wam, że nie będziecie potrzebowali męczących ćwiczeń, żeby zobaczyć jak zmienia się Wasze ciało oraz kondycja skóry.