Korzystanie z gotowych cateringów z jedzeniem jest szczególnie wygodne w dużych miastach. Dostępne ceny oraz różnorodność firm oferujących dostawę jedzenia do domu zachęcają do korzystania z ich usług. Jest to szczególnie ciekawa propozycja dla osób pracujących, które nie mają czasu na przygotowywanie dla siebie i rodziny codziennego obiadu. Jednak jak sprawdza się dieta pudełkowa w przypadku osoby odchudzającej się?

Bądź świadoma za co płacisz

Wiele z firm oferuje gotowe jadłospisy. Nie musisz zastanawiać się, co chciałabyś zjeść na obiad, czy kolację (w zależności od opłacanego abonamentu), ponieważ firmy cateringowe same ustalają tygodniowe listy dań, jakie będą dostarczać do Twojego domu. Masz w nie pełny wgląd i w każdej chwili możesz zwiększyć lub zmniejszyć wielkość zamawianych porcji. Jednakże właściciele tych firm są świadomi różnych preferencji żywieniowych swoich klientów. W zależności od tego, czy jesteś na coś uczulona (orzechy, cytrusy, czy inne składniki żywienia), czy potrzebujesz menu wegetariańskiego możesz zaznaczyć to w swoim zleceniu dla firmy. Podobnie jest w przypadku diety- jeśli potrzebujesz specjalnie przygotowywanych posiłków zgodnych z Twoją dietą, to znajdziesz catering, który przygotuje dokładnie to, czego chcesz.

Pudełka, a może stołówki?

W zależności od tego, jak jest Ci wygodnie możesz skorzystać z dostawy jedzenia prosto do domu, a także dojeżdżać na obiady prosto do lokalu firmy cateringowej. Wiele z nich działa na zasadzie stołówek, w których po opłaceniu abonamentu dostaniesz ciepły posiłek. Dzięki diecie pudełkowej nie musisz pilnować się z zakupami, czy poświęcać dodatkowy czas na przygotowanie posiłków. Płacąc comiesięczny abonament w wygodny sposób możesz pilnować swojej diety i zrzucić zbędne kilogramy.