Im więcej trenerów i centrów, oferujących układanie diet dla ćwiczących osób, tym większe zróżnicowanie. Każdy z nich wie w końcu najlepiej, co jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Pytanie brzmi, któremu ze specjalistów warto zaufać i który z nich da nam prawdziwą gwarancję zrzucenia zbędnych kilogramów? Zapraszam Cię do przeczytania krótkiego artykułu na ten temat.

Dieta cud!

Na początku mojej przygody z odchudzaniem nie miałam problemu: ignorowałam wszelkie możliwości zakupu diety, bo w końcu nie będę płacić za to, że ktoś wskaże mi co powinnam jeść, prawda? Myliłam się. Codzienna dieta, którą stosowałam, opierała się na wszystkim co znalazłam w Internecie. Jedni mówili, że powinnam jeść białko, inni natomiast, że wystarczy bym piła wodę. Paradoksalnie, im więcej artykułów czytałam, tym mniej wiedziałam. Znacie to? Diety cud proponowane są nam przez wiele stron, dostępne są zupełnie za darmo. Pamiętajcie jednak, że każdy organizm jest inny i potrzebuje zupełnie rożnych ilości pokarmu oraz składników!

Zaufaj dietetykowi

Najlepszym posunięciem będzie udanie się na konsultacje do wykwalifikowanego dietetyka. Nie ufaj samozwańczym trenerom, którzy mówią Ci, jak wyglądała ich dieta i każą robić dokładnie to samo. Prawdopodobnie opisywane przez nich diety zostały ułożone przez specjalistów dokładnie pod ich organizm, dla każdego indywidualnie. Każdy człowiek ćwiczy w inny sposób, a przede wszystkim codzienne życie wygląda inaczej. Zastanów się więc, czy odpowiednie będzie dla Ciebie jedzenie tych samych porcji, co modelka? Prawdopodobnie niezdrowo byś się zagłodziła. Dlatego w kwestii diety udaj się do kogoś, kto zbuduje dla Ciebie zbilansowany jadłospis dostosowany do Twojego organizmu.