Szczególnie w dużych miastach rozwija się moda na uczestniczenie w zajęciach fitness. Kobiety szukają ciekawych sposobów na aktywne spędzanie czasu, przez co powstaje coraz więcej klubów i siłowni, organizujących zajęcia przeznaczone specjalnie dla nich. Aby wziąć udział w ćwiczeniach fitness nie potrzebujesz wysokiej kondycji, sprzętu, czy specjalnych umiejętności. Wystarczy pozytywne nastawienie!

W rytmie muzyki

Zacznijmy od tego, jak wyglądają zajęcia fitness. Na sali znajduje się instruktor i osoby ćwiczące. Zajęcia odbywają się w rytm muzyki, a kobiety biorące w nich udział uczą się przygotowanego przez instruktora układu i tańcząc gubią zbędne kilogramy. Nie martw się, nie chodzi o skomplikowane figury, a jedynie proste ćwiczenia wykonywane w rytmiczny sposób. Zajęcia trwają zazwyczaj godzinę, w trakcie której układy wykonuje się „solo” lub przy pomocy stepów i piłek, dostępnych na salach fitness. Same warunki, w których wykonuje się ćwiczenia, zapewniają pozytywny charakter. Nie czujesz, kiedy upływa czas, ponieważ każdy trening wygląda w inny sposób. Jeśli ćwiczysz od dłuższego czasu, to wiesz, jak ważne jest urozmaicenie w treningu.

Co z cenami?

Tak jak w przypadku każdych ćwiczeń organizowanych przez ośrodki sportowe i siłownie, tak w przypadku fitnessu trzeba liczyć się z opłatami. Ceny oferowane przez miejskie fitness kluby zaczynają się już od 100zł za nieograniczoną liczbę wejść na treningi w miesiącu. Jeśli zależy Wam na częstych wizytach na siłowni, a przede wszystkim macie czas, aby przynajmniej raz w miesiącu wziąć udział w zorganizowanych zajęciach- nie będziecie żałować. Fitness doskonale wzmacnia mięśnie oraz pozytywnie buduje ogólną kondycję ciała. Do tego masz gwarancję różnorodności treningów, przez co w zajęciach będziesz uczestniczyć z radością.